Yarı Otomatik Boru Bükme Makineleri

Yarı Otomatik Boru Bükme Makineleri

İnşaat, imalat, otomobil ve yapım çalışmalarında, gerekli bölümün ince işlerinde kullanılan boruların bazı kısımlarında döndürülme işlemi yapılması gerekir. Demir boruların bükülmesi ve istenilen şeklin verilmesi biraz zor gibi görünse de demir bükme makineleri sayesinde oldukça kolaydır. Otomatik, yarı otomatik ve manuel gibi çeşitli modelleri bulunan demir bükme makinelerinin her boyda ve her boyutta demir çelik ürünü borularını bükmede kullanılabilir. Doğalgaz borusu, su borusu, otomobil parçası ya da herhangi bir tahliye borusu gibi büküm işlemlerinde bu makineler kullanılır ve istenen yöne ve istenilen eğimde yapılabilmesi sağlanır.

Boru Bükme Makineleri ve Çeşitleri

Boru bükme makineleri kimi zaman inşaat alanlarında gerekli olurken, kimi zaman da makina parçası, otomobil parçası, inşaat malzemesi ya da herhangi belli başlı yerlerde kullanılabilecek boruları bükmek gereken her yerde kullanılabilir.

Yarı otomatik makineler demir bükmede CNC bükmeden bir tık düşük kapasiteli olarak üretilmiştir. Alternatif bir ürün olan yarı otomatik boru bükme makineleri ile istenilen geometrik çemberleri de elde etmeniz mümkündür.

Boru Bükme Makinesi ile Kusursuz Şekil Verme

Yarı otomatik Boru bükme makinesi bir kısmını makina çevirirken, bir kısmında da insan yardımına ihtiyaç duyar. Yani boruyu el yordamı ile bükülmesi istenilen bölgeye getirmek gereklidir. Makine sonrasında büküm işlemini yapar. Kaç büküm ve eğim gerekli ise makinanın başında durarak gerekli yerlerde destek vermek gerekir. Yarı Manuel yarı otomatik makineler, her boyda silindir borunun, yuvarlakımsı ve dairesel kısımlar haline getirilmesi için muazzam makinelerdir. 

Yarı otomatik makineler, manuel boru bükme makinalarından daha çok tercih edilen bir üründür. Manuel makinelerde se tamamıyla işçiliği kişiye aittir. Fakat kolu sürekli bükme modunda bastırmak lazım gelir. Yarı otomatik boru bükme makinelerinde bu olay makine tarafından yapılır. Sadece borunun bükülmesi ya da kıvrım verilmek istenen kısmını elle ayarlayıp büküme hazır yerine getirmek gerekiyor. Yani bir zahmeti yok bu bağlamda.

Sizlere de yarı otomatik boru bükme makinesi lazım ise firmanın web sitelerinden modelleri inceleyip iletişime geçebilirsiniz.  Müşteri hizmetleri ile irtibat kurarak istediğiniz model ve özellikleri hakkında bilgi ve fiyat alabilirsiniz. 

Formun Üstü

Formun Altı

Bir yanıt yazın

Genel Kültür

rüyada alev görmek

Read this awesome post

Read More
Genel Kültür

Falda 55 Rakamı Görmek

Read this awesome post

Read More
Genel Kültür

Mevlütlerde Ne Hediye Verilir

Read this awesome post

Read More