Wimbledon Tenis Organizasyonu

Wimbledon Tenis Organizasyonu

Tenis dünya çapında popüler bir spordur, ancak tenis turnuvaları özellikle İngiltere’de popülerdir. Spor, adını mucidinden almıştır, ancak oyunun adı her bölgenin ihtiyaçlarına uyacak şekilde gelişmiştir. Bu durumda, ‘tenis’ tenisin uluslararası adıdır ve ‘wimbledon’ Londra’daki All England Lawn Tennis and Croquet Club’daki yıllık tenis turnuvasının adıdır. Bu ünlü turnuva o kadar popüler ki insanlar hakkında kitaplar yazıldı. Wimilton, tenis taraftarlarının Wimbledon’a duyduğu coşkunun yoğunluğunu anlatan bir kelimedir. Aslında, ‘Wimbledon’ adının Dünya Kadınlar Şampiyonaları ve Baylar Dünya Şampiyonaları da dahil olmak üzere çeşitli varyasyonları vardır. Tenis raketi oyunun en önemli ekipmanı olarak biliniyor.

Wimbledon Tenis Turnuvası

Wimbledon’daki her oyun alanına saha denir, çünkü her biri dikdörtgendir. Mahkemeler, Londra’da Wimbledon Kasabası olarak da adlandırılan karmaşık bir sokak ağı üzerinde yer almaktadır. Bu nedenle, yerel halk genellikle kasabalarına ‘Batı’ takma adıyla hitap eder. Her yıl ev sahibi şehirler, mimarların Uluslararası Tenis Federasyonu tarafından belirlenen spesifikasyonları kullanarak tenis kortları tasarladığı yarışmalar düzenler. Tenis çantaları ekipman koyma konusunda etkilidir.

Bundan sonra, inşaat ekipleri yaklaşmakta olan Wimbledon turnuvası için kortları bitirmek için gece gündüz çalışıyor. Yerel işletmeler ve bölge sakinleri, inşaatın programlarına uygun olarak gerçekleşmesine izin vermeyi planladığından, bu süreç çok çaba gerektirir. İnşaat tamamlandıktan sonra yerel yetkililer, oyuncuların gelmeye başlamasına izin vermeden önce yolların ve diğer altyapının çalışır durumda olduğundan emin olur. Tüm bu hazırlıklar, her oyuncunun yıllık Wimlington turnuvasında keyifli bir deneyim yaşamasını sağlar. Tenis ayakkabısı oyunculara avantajlar sağlar.

Wimbledon Tenis Ne Zaman Oluyor?

Haziran’dan Temmuz’a kadar oyuncular Londra’ya farklı zamanlarda gelirler, böylece yoğun olmayan saatlerde maçlarına katılabilirler. Oyuncular geldikten sonra tıbbi muayeneden geçirilir ve otel rezervasyonları yapılır. Tüm oyuncular daha sonra ilk maçlarını oynamadan önce turnuva yetkilileri tarafından yönetilen bir oryantasyon oturumuna katılmak zorundadır. Wimbledon genellikle Pazar günleri başlar, böylece oyuncular Pazartesi sabahı bir sonraki maçlarını oynamadan önce iyileşmek için zamanları olur. Oyuncular, setler arasında yemek ve içecek molaları ile turnuvanın her günü boyunca üç setin en iyi maçlarını oynarlar. Her maç, kimin teniste dünya şampiyonu olacağına karar vermeden önce üç gün sürer!

Bir yanıt yazın

Spor

Teniste Raket Ve Ayakkabı Seçmek

Read this awesome post

Read More