Fransız Raket Kortta Fırtına Gibi Esiyor

Fransız Raket Kortta Fırtına Gibi Esiyor

Garcia, Mart 2023’te düzenlenen BNP Paribas Open’da çeyrek finale yükseldi. Bu turnuvada yarı finale kadar yükselen Garcia, sonunda Çinli rakibi Zhang Shuai’ye kaybetti. Garcia, turnuvada harika bir performans sergiledi ve birçok tenis hayranını şaşırttı. Garcia, 2022 sezonunda Avustralya Açık’ta ilk turda elendi ve Fransa Açık’ta üçüncü tura kadar yükseldi. Wimbledon’da ise ikinci turda elendi.

2021 Yılı Kariyerinin Zirvesiydi

2021 sezonunda, Garcia, Charleston’da yarı finale kadar yükseldi ve sert kort turnuvasında gösterdiği performansla dikkat çekti. Garcia, 2021 Tokyo Olimpiyatları’nda Fransa’yı temsil etti ve kadınlar çiftlerinde partneri Kristina Mladenovic ile beraber bronz madalya kazandı. Kariyeri boyunca Garcia, toplamda yedi WTA tekler ve altı çiftler turnuvası kazandı. Carolina Garcia, hızlı ve güçlü servisi, agresif oyun tarzı ve güçlü çiftler performansı ile bilinmektedir. Genç yaşta gösterdiği yetenek ve başarılarıyla, birçok tenis otoritesi tarafından geleceğin yıldızlarından biri olarak gösterilmektedir. Betine

Garcia, profesyonel kariyerine 2010 yılında başladı ve kariyeri boyunca birçok başarıya imza attı. 2017 yılında, tekler ve çiftler kategorisinde dünya sıralamasında ilk 10’a girmeyi başaran ilk Fransız kadın tenis oyuncusu oldu. O zamandan beri, dünya sıralamasında üst sıralarda yer almaya devam etmektedir.

Servis Oyunuyla Büyülüyor

Garcia’nın en büyük gücü, servis oyunu ve agresif oyun stili. Topu erken alarak hücum etme yeteneği, rakiplerini zor durumda bırakabiliyor. Ayrıca, Garcia’nın çiftlerde de büyük başarıları var. Partneri Mladenovic ile birlikte, 2016 Roland Garros, 2018 Avustralya Açık ve 2019 Fransa Açık gibi büyük Grand Slam turnuvalarında şampiyonluk kazandılar.

Bir yanıt yazın

Spor

Teniste Raket Ve Ayakkabı Seçmek

Read this awesome post

Read More