Aynalı Model Pleksi Saat

Aynalı Model Pleksi Saat

Aynalı pleksi saat, popüler bir hediye haline gelen dahice bir fikirdir. Her saatin bir tarafında pleksi cam ayna, diğer tarafında ise geleneksel bir yüz vardır. İlk saatler, ana gövde olarak pleksi cam kullanıyordu, ancak yüz olarak değil. Aynalı pleksi saat endüstriyel bir üründür ancak ev ustaları kendi pleksiglaslarını aynalayabilirler.

Pleksi Cam Nedir?

Her pleksi cam sarkıt saatin bir tarafında pleksi cam ayna, diğer tarafında ise geleneksel bir yüz bulunur. İlk saatler, ana gövde olarak pleksi cam kullanıyordu, ancak yüz olarak değil. Sarkıt saatler 1950’lerde seri üretildi ve sonraki yıllarda popüler oldu. Bunun nedeni, İkinci Dünya Savaşı sonrası ekonomik patlama ve uygun fiyatlı toplu taşımacılığın ortaya çıkmasıydı. Sonuç olarak, birçok Amerikalı başkası için bir hediye satın alabilir. Perakendeciler kahve takımları, bir yüzü aynalı saat gibi kişiselleştirilmiş ürünleri satmaya başladılar. Bu öğeler artık tahsil edilebilir ve yüzlerce dolara mal olabilir.

Modern Kolyeli Pleksi Saatler

Kolyeli saatler pleksiglastan yapılmıştır ve yaklaşık 12 inç uzunluğunda x 12 inç genişliğinde x 1 inç yüksekliğindedir. Her bir pleksi cam sarkıt saatin bir tarafında pleksi cam ayna, diğer tarafında ise geleneksel bir yüz bulunur. Pleksiglas dikdörtgen şeklinde kesilir ve daha sonra mason vidalarla bir tabana monte edilir.

Aynalı tarafı oluşturmak için zanaatkar, her bir cam parçasını bir lazer veya özel bir cam kesici ile dikkatlice keser. Ayrıca her bir cam kaplamanın her iki tarafında da mükemmel kenarlar elde etmek için özel taşlar kullanabilir. Zanaatkarın işi tamamlandıktan sonra, mümkün olan en güzel sonucu elde etmek için her parçayı parlatır. Roma rakamlı duvar saati günümüzde oldukça popüler bir kullanım alanına sahiptir.

Erken saatler ana gövde olarak pleksi cam kullanıyordu, ancak yüz olarak değil. Zanaatkarın her aynayı ayrı ayrı kesmesi ve aynanın arkasına doğrudan sıcak tutkal veya epoksi yapıştırıcı uygulayarak saatin ön yüzeyine tutturması gerekiyordu. Daha sonra, ön yüz plakasının dış kenarına delinmiş çeşitli vidalar ve bağlantı noktaları kullanarak ön yüzü ana saat gövdesine tutturmak zorunda kaldı. Zamanla, güneşe maruz kalmanın neden olduğu hava koşulları ön yüz plakası vidalarını aşındırır, bu nedenle zamanla yedek parçalar gerekir.

Bir yanıt yazın

Moda ve Yaşam

En İyi Bronzlaştırıcı

Read this awesome post

Read More
Moda ve Yaşam

Bayan Spor Terlik Modelleri

Read this awesome post

Read More